Sraz štěňátek v 5 měsících

V neděli 19.9. došlo k již dlouho očekávanému setkání štěňátek a jejich páníčků u nás na chajdě. Sraz dopadl nad očekávání, i když zpočátku asi sousedi nevěřili vlastním uším:-) Ale po procházce se pesani celkem uklidnili a už si hráli s minimálními zvukovými projevy. K žádnému většímu odpočinku v podstatě nedošlo. Tuhle zábavu si nemohli nechat ujít a času na spinkání bude ještě habaděj, že:-)? Začátky byli tedy bouřlivé, ale naštěstí k žádným větším sporům nedošlo. Pesánci si pouze vzájemně vymezili hranice a pak bylo dobře. Na prochajdě jsme se pořádně unavili (někteří hlavně houbařením) a pak všem chutnalo - to byl taky záměr. Hlad je nejlepší kuchař:-) A za výborný dezert ve formě rolády musíme poděkovat paní Archiekové, která ho bohužel ani nestihla ochutnat. Ale nám všem chutnal moc!

Minulou neděli proběhlo setkání s našimi štěňátky u nás na chatě. Počasí se naštěstí narozdíl od tohoto víkendu vydařilo. Nevím nevím, co bychom si jinak s tou smečkou počali:-) Když uvážíte, že se nás sešlo 15 lidí a 8 psů - rodiče štěňátek Moony a Coudy a jejich 4 výrostci Akim, Archie, Alvík a Anitka (Artík bohužel nedorazil). Navíc ještě přijel zbytek smečky chovatelky Lucky Chocholové - štěně Bibi a maďarský ohař Dasty. Ten měl velmi důležitou roli při procházce v lese, ale o tom později...

Štěňátka se svými páníčky najížděla naštěstí postupně, ale i tak to byl mazec - chudáci sousedi. No co, dostali jako náplast bonboniéru:-) Nejdřív přijela Lucka s přítelem a jejich trojčlennou smečkou. Moony z toho byla celá vykulená, ale situaci nakonec zvládla na výbornou! Trošku jsem měla obavy, jak bude na narušitele svého rajónu reagovat, ale byla skvělá. Anitka si nejdřív držela odstup, ale nakonec zvítězil chtíč a připojila se k ostatním, byť byla na plné čáře nejmenší. Bráchové jí jaksi přerostli:-) Zpočátku jsme v podstatě viděli jenom psi kroužící kolem celé zahrady, kteří vydatně štěkali a štěkot se s přibývajícím počtem psů samozřejmě zvyšoval. Po vzájemném seznámení páníčků a znovusetkání sourozenců jsme se vydali s celou smečkou do lesa na prochajdu. Teď přichází již zmiňovaná úloha Dastyho. Stal se kapitánem celé povedené smečky prtíků a všichni ho honili - prostě běžel Dasty a za ním takových 7 bílých fleků:-) Dalo by se to nazvat i neoficiálním coursingem - každý si vybíral nejvhodnější trasu. Dasty s nimi tedy měl svatou trpělivost:-) Na procházce se minimálně polovina účastníků věnovala houbaření, ale pak houby nikdo nechtěl. Takže když jsme večer přijeli do Prahy, měli jsme o zábavu postaráno:-)

Musím neskromně konstatovat, že štěňátka se opravdu povedla. Jedno štěně je krásnější než druhé a rodiče jsou na ně náležitě hrdí. Jediná ženská - Anitka - je náš naprostý miláček. Pořád by si jenom hrála a vymýšlela blbosti, ale když se jí člověk věnuje, fakt to nemá chybu. Je za to hrozně vděčná a vždy se těší na další blbosti:-) Je to takové střeštiprdlo, ale každého uchvátí. Libí se nám, jak je střapatá, ale asi už neprodleně s maminkou navštíví salón - už pod těmy chlupy není skoro vidět:-) Je moc hezounká a drobounká, prostě princezna:-)

Akimek i Alvíček mají nádhernou jemně broken srst. Z Alvíčka opravdu vyrostl fešák. Má nádherný kukuč a je takovej celej plyšovej. Na blbosti ho užije jako asi každé štěně, ale jinak je velmi učenlivý. A co nás překvapilo ze všeho nejvíc - poslouchá i svoje dvě holčičky. A je to taky pořádný mazel! Má nádhernou figuru a díky sportovně založené rodině jí jistě bude i nadále rozvíjet.

Akimek je vyloženě výstavní pes. Má krásnou masku a typově se odlišuje od ostatních sourozenců. Umí parádně panáčkovat a je to takové zlobidlo. Pořád páníčky zkouší, co vydrží:-) Je opravdu moc vydařený a s Alvíkem byli taková správná dvojka!

Archie je krásný střapáček jako Anitka a moc se těšíme, jak bude vypadat, až projde salónem:-) Zrovna tak jako Anitka:-) Je to moc hezký pejsek, ale pořádně se na rozdíl od ostatních změnil. Když jsme ho viděli poprvé v půlce srpna, skoro bych ho nepoznala - chundeláček, vybledlé skvrny na těle a úplně dospělácký výraz. Archiekovi jsou z něj paf a na terriera je velmi poslušný a zvladatelný. Což budou doufejme ve finále všichni:-)

Mrzí nás, že jsme nebyli kompletní (s Artíkem), ale příště to snad vyjde. Artík je prý taky pěkný chundeláček. Už byl asi před měsícem na trimování a potřeboval by prý znovu. A už není černý, ale hnědý. Nicméně panička by ho za nic na světě nevyměnila:-)

Myslím, že všichni navštěvují cvičák, tak snad se východa dovede do zdárného konce:-) Mnozí se také chystají vyzkoušet agility, ale na to je ještě čas. Ideální bude začít s tím na jaře. Do 9 měsíců by se štěňátka neměla příliš přetěžovat - intenzivní sporty, skákání atd. Někdy to sice nejde uhlídat, ale opatrně na to. Do fotogalerie jsme přidala fotky z víkendu včetně fotek od Paní Akímkové.

Těšíme se na další sraz v plném počtu!!!© Copyright Moony Team 2010